Tadej Pogačar ob nori podpori španskih navijačev danes zmagal


Zgodil se je skoraj čudež. Na Dirki po Španiji je v predzadnji odločilni etapi naš genialni mladenič Tadej Pogačar, kar mu priznava Eurosport, zmagal in si prikolesaril skupno tretje mesto na jutrišnjem odru za zmagovalce na Vuelti.

d8da49afb74d85946c9a-tadej-pogacar.jpeg

Tadej Pogačar hiti svoji zmagi naproti

Ko je ušel, se ni nihče pognal za njim, še posebej ne naš Primož Roglič, ki je bil s pobegom Tadeja Pogačarja več kot zadovoljen, Quintana ni imel več moči, da si zadrži tretje mesto, Lopez prav tako ne in vse je šlo po slovenskih nenapisanih načrtih.
Valverde je sicer zadržal drugo mesto in ga Pogačar na koncu ni več mogel premagati (za skupno drugo mesto).

Sijajno; poleg vamos smo slišali mnoge klice dajmo, videle pa so se tudi mnoge slovenske zastave, tako ob progi kot na cilju, kar pomeni, da bo jutri v Madridu slovenska zmagoslavna norost popolna.

Zlasti nas je impresioniralo, kako so španski navijači ponoreli za našim šampijonom.

“Potreboval bom nekaj dni, da bom dojel, kaj sem dosegel,” je po dirki izjavil Tadej Pogačar ob vsesplošnih navdušujočih komentarjih, ki poudarjajo zmagoslavje slovenskih kolesarjev na Vuelti.

Kakšno slavje; najprej na zmagovalnem odru Tadej Pogačar, za njim pa še Primož Roglič. Slišalo se je skandiranje Rogla, Rogla in visoko so vihrale slovenske zastave.

Vuelta a España 2019 – stage 20 details

Rnk Rider Nationality Team Time
1 Tadej Pogačar SI UAE-Team Emirates 5:16:40
2 Alejandro Valverde ES Movistar Team 1:32
3 Rafał Majka PL BORA – hansgrohe ,,
4 Hermann Pernsteiner AT Bahrain Merida ,,
5 Primož Roglič SI Team Jumbo-Visma 1:41
6 Sergio Higuita CO EF Education First 1:49
7 Dylan Teuns BE Bahrain Merida ,,
8 Nairo Quintana CO Movistar Team 1:56
9 Mikel Nieve ES Mitchelton-Scott 1:59
10 Wilco Kelderman NL Team Sunweb ,,
11 Miguel Ángel López CO Astana 2:12
12 Tao Geoghegan Hart GB Team INEOS 2:32

 

Vuelta a España 2019 – general classification after stage 20

Rnk Prev ▼▲ Rider Nationality Team Time
1 1 Primož Roglič SI Team Jumbo-Visma 80:18:54
2 2 Alejandro Valverde ES Movistar Team 2:33
3 5 ▲2 Tadej Pogačar SI UAE-Team Emirates 2:55
4 3 ▼1 Nairo Quintana CO Movistar Team 3:46
5 4 ▼1 Miguel Ángel López CO Astana 4:48
6 6 Rafał Majka PL BORA – hansgrohe 7:33
7 7 Wilco Kelderman NL Team Sunweb 10:04
8 8 Carl Fredrik Hagen NO Lotto Soudal 12:54
9 10 ▲1 Marc Soler ES Movistar Team 22:27
10 11 ▲1 Mikel Nieve ES Mitchelton-Scott 22:34
11 9 ▼2 James Knox GB Deceuninck – Quick Step 22:55
12 13 ▲1 Dylan Teuns BE Bahrain Merida 24:06

Vuelta a España 2019 – points classification after stage 20

Rnk Prev ▼▲ Rider Nationality Team Pnt Today
1 1 Primož Roglič SI Team Jumbo-Visma 155 +12
2 4 ▲2 Tadej Pogačar SI UAE-Team Emirates 136 +29
3 3 Alejandro Valverde ES Movistar Team 132 +22
4 2 ▼2 Sam Bennett IE BORA – hansgrohe 114
5 5 Nairo Quintana CO Movistar Team 100 +8
6 7 ▲1 Miguel Ángel López CO Astana 76 +5
7 6 ▼1 Philippe Gilbert BE Deceuninck – Quick Step 73
8 9 ▲1 Dylan Teuns BE Bahrain Merida 69 +9
9 12 ▲3 Sergio Higuita CO EF Education First 62 +10
10 14 ▲4 Rafał Majka PL BORA – hansgrohe 62 +16
11 8 ▼3 Rémi Cavagna FR Deceuninck – Quick Step 56
12 10 ▼2 Tosh Van der Sande BE Lotto Soudal 54

Vuelta a España 2019 – young rider classification after stage 20

Rnk Prev ▼▲ Rider Nationality Team Time
1 2 ▲1 Tadej Pogačar SI UAE-Team Emirates 80:21:49
2 1 ▼1 Miguel Ángel López CO Astana 1:53
3 3 James Knox GB Deceuninck – Quick Step 20:00
4 4 Sergio Higuita CO EF Education First 29:22
5 5 Ruben Guerreiro PT Team Katusha Alpecin 39:10
6 7 ▲1 Tao Geoghegan Hart GB Team INEOS 1:00:48
7 6 ▼1 Kilian Frankiny CH Groupama – FDJ 1:08:47
8 8 Óscar Rodríguez ES Euskadi Basque Country – Murias 1:10:19
9 10 ▲1 Ben O’Connor AU Team Dimension Data 1:22:58
10 11 ▲1 Sepp Kuss US Team Jumbo-Visma 1:32:38
11 9 ▼2 Neilson Powless US Team Jumbo-Visma 1:44:48
12 12 Niklas Eg DK Trek – Segafredo 2:01:46
13 14 ▲1 Daniel Felipe Martínez CO EF Education First 2:10:25
14 13 ▼1 Cristián Rodríguez ES Caja Rural – Seguros RGA 2:26:00
15 15 Rémi Cavagna FR Deceuninck – Quick Step 2:32:09
16 16 Matteo Fabbro IT Team Katusha Alpecin 2:35:03
17 17 Nick Schultz AU Mitchelton-Scott 2:49:47
18 19 ▲1 Steff Cras BE Team Katusha Alpecin 3:18:09
19 18 ▼1 Dorian Godon FR AG2R La Mondiale 3:19:05
20 21 ▲1 Romain Seigle FR Groupama – FDJ 3:25:07
21 22 ▲1 Quentin Jauregui FR AG2R La Mondiale 3:25:18
22 23 ▲1 Mark Padun UA Bahrain Merida 3:27:30
23 20 ▼3 Cyril Barthe FR Euskadi Basque Country – Murias 3:28:41
24 31 ▲7 Robert Power AU Team Sunweb 3:32:11
25 24 ▼1 Bruno Armirail FR Groupama – FDJ 3:34:37
26 26 Alex Aranburu ES Caja Rural – Seguros RGA 3:36:48
27 25 ▼2 Fernando Barceló ES Euskadi Basque Country – Murias 3:37:24
28 28 Michael Storer AU Team Sunweb 3:46:31
29 27 ▼2 Casper Pedersen DK Team Sunweb 3:56:41
30 29 ▼1 Nic Dlamini ZA Team Dimension Data 4:02:49
31 30 ▼1 Damien Touze FR Cofidis, Solutions Crédits 4:05:30
32 40 ▲8 Sergio Samitier ES Euskadi Basque Country – Murias 4:13:16
33 33 Nathan Van Hooydonck BE CCC Team 4:17:02
34 32 ▼2 Harm Vanhoucke BE Lotto Soudal 4:17:13
35 34 ▼1 Óscar Cabedo ES Burgos-BH 4:18:16
36 35 ▼1 Domen Novak SI Bahrain Merida 4:23:55
37 37 Logan Owen US EF Education First 4:27:54
38 36 ▼2 Rasmus Tiller NO Team Dimension Data 4:30:49
39 38 ▼1 Will Barta US CCC Team 4:31:40
40 39 ▼1 Gonzalo Serrano ES Caja Rural – Seguros RGA 4:39:26
41 41 Juan Sebastián Molano CO UAE-Team Emirates 4:57:30
42 42 Szymon Sajnok PL CCC Team 4:58:12
43 43 Fabio Jakobsen NL Deceuninck – Quick Step 5:04:00
44 44 Fernando Gaviria CO UAE-Team Emirates 5:08:37
45 45 Oliviero Troia IT UAE-Team Emirates 5:22:32
46 46 Lennard Hofstede NL Team Jumbo-Visma 5:37:28
47 47 Nuno Bico PT Burgos-BH 5:49:50

Marijan Zlobec


Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen.

%d bloggers like this: