Stanley Clarke s svojimi glasbeniki je na 67. Ljubljana Festivalu sinoči prav tako napolnil Poletno gledališče v Križankah, a spet v dežju. Poletje nas ne uboga več; treba ga bo natepsti, sicer se bo njegova razvajenost in razpuščenost nadaljevala do konca festivalskih dni, ne le do konca koncerta. Poprej ni bilo nič dežja, po koncertu je nehalo, vmes pa je deževalolo kot za stavo. A se mi je vendarle zdelo, da je lilo malo manj kot na koncertu Marcusa Millerja.
Stanley Clarke v Križankah, foto Marijan Zlobec
Stanley Clarke sam je najboljši glasbenik na odru; duša ansambla, glavni iniciator, povezovalev in navdihovalec. Zlahka je pokazal svojo glasbeno in odrsko moč, še posebej na kontrabasu, manj na bas kitari.
Stanley Clarke in violinist Evan Garr
Občinstvo je nagovoril. češ da ceni njegovo vztrajanje na koncertu (pod dežniki in v pelerinah).
Stanley Clarke s svojim ansamblom
Clarke se je poleg sola najbolj izkazal še v glasbenem dialogu z violinistom Evanom Garrom, ki sam po sebi na trenutke ni ravno dajal vtisa kakšnega koncertnega violinista, a o je šlo zares, je briljiral. Ima izrazit smisel za dialog.
Clarke je rekel, da je na odru bobnar duša ansambla
Bobnar Shariq Tucker je bil soliden, ne pa takšna zvezda, kot ga je Clarke predstavljal.
Klaviaturist Cameron Graves
Tolkalec Salar Nader
Salar Nader je bil predstavljen kot tolkalec; boljši je bil sam kot v kontekstu, ko je jasno, da solo kontrabasista ne more kaj bistveno dopolnjevati.
Bobnar Shariq Tucker
Na dveh klaviaturah
Kombinacija z dvema pianistoma oziroma klaviaturistama je šla bolj v prid Camerona Gravesa, ker je bil občinstvu bolj odprt ali na očeh, in je bilo njegovo igranje hkrati na dva inštrumenta zelo prepričljivo, medtem ko je bil Beka Gochiashvili bolj “zaprt”, namesto da bi bil njegov glavni inštrument, klasični klavir v ospredju in vsem viden, klaviature pa diagonalno ob strani, tako pa so iz ospredja zakrivale njega in klavir.
Na bas kitari
Če pogledam razmere v obeh večerih v organizaciji Braneta Rončela kot gosta 67. Ljubljana Festivala, ne morem reči drugega, kot da je bila smola skorajda popolna, a vendarle ne tako absolutna, da bi koncerta in njuno publiko onemogočila. To pa je velik dosežek ali kompliment vsem.
Klaviaturist Beka Gochiashvili
Gruzijski pianist Beka Gochiashvili na aprilski evropski turneji The Stanley Clarke Band ni želel nastopiti ali igrati v Moskvi in Sankt Peterurgu.
http://agenda.ge/en/news/2019/887
Na kontrabasu je bil Clarke izrazno močnejši
Predstavitev glasbenikov
“My name is Louis Armstrong”
Pojte z mano
Slovo
Še za svoj album s publiko v Križankah
Marijan Zlobec